Agnieszka Paprocka

Agnieszka Paprocka

"Życie jest jak jazda na rowerze, aby utrzymać równowagę musisz poruszać się do przodu".

TANDEM - psychologia do wykorzystania na co dzień

czwartek, 11 listopad 2021 12:14

ZAPLECZE PRACY PSYCHOLOGA #1 PAŹDZIERNIK 2021

NOWOŚĆ!

Uchylam rąbka tajemnicy i pokazuję jak wygląda zaplecze pracy psychologa - co u mnie słychać, czym się aktualnie zajmuję oraz przemyślenia psychologiczne dotyczące młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszam :)

wtorek, 27 kwiecień 2021 23:22

SKĄD SIĘ BIERZE KOMPETENTNY NASTOLATEK?

Zacznijmy od początku...

Mój starszy synek (ma ponad dwa lata) dotyka wszystkiego. Wchodzi wszędzie. Liże rzeczy, które przyprawiają mnie o stan przedzawałowy (na przykład: kosz na śmieci przy chodniku, brudny jak jasna cholera). Pety mnie tak nie ruszają niż te kosze na śmieci. Ale petów do ust nie wkłada. Bo byłabym już po zawale.

piątek, 23 październik 2020 17:23

POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI A OCENY W SZKOLE.

    Nie da się zbudować poczucia własnej wartości na ocenach, bo poczucie własnej wartości zupełnie nie dotyczy ocen. Choć znam takich nastolatków, którzy budują swoją wartość na stopniach wystawianych w szkole. Dlaczego jest to niebezpieczne opowiadam na bardzo fajnym przykładzie w filmie.

środa, 21 październik 2020 15:37

DEPRESJA U NASTOLATKÓW. JAK POMÓC?

     Film jest przeznaczony dla rodziców (ale młodzież również gorąco zapraszam). Wskazówki w filmie opieram na podstawie listu do mamy od jej 16-letniej córki. Nastolatka...

poniedziałek, 19 październik 2020 15:17

DOKUCZANIE (NĘKANIE) W SZKOLE. CO ROBIĆ? CZĘŚĆ 2

   Film kieruję do młodzieży, która doświadcza dokuczania/nękania w szkole/klasie ze strony rówieśników. Co w takich sytuacjach robić? Co jest wspólne dla osób, którym inni dokuczają? Na co zwrócić uwagę. Opowiadam o różnych sytuacjach (zobacz czy dotyczy do również Ciebie) i daję konkretne wskazówki co należy zrobić.

   Film przeznaczony dla rodziców nastolatków. Jak podnieść poczucie włansej wartości swojego dziecka? Dlaczego mimo chwalenia i komplementów moje dziecko ma niskie poczucie własnej wartości? O tym jaką rolę pełni rodzic w tym procesie i co może zrobić - wszystko wyjaśniam w filmie. Serdecznie zapraszam.

wtorek, 25 sierpień 2020 15:15

KIEDY PSYCHIATRA? KIEDY LEKI?

    Wizyta u psychiatry nadal wielu ludziom kojarzy się negatywnie. "Nie jestem nienormalna", "To lekarz dla czubków", "Ale po co mi psychiatra?". Dlaczego będąc pod opieką psychologa lub psychoterapeuty warto skorzystać z wizyty u psychiatry? Jaką rolę on spełnia? Kiedy jest potrzebny? Oraz kiedy w pracę psychologiczną włączamy leki i dalczego - o tym wszystkim opowiadam w filmie.

   Fiim przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych, którzy po zakończonym związku, nie potrafią poradzić sobie z emocjami. Dlaczego mimo upływu czasu nasze emocje są nadal silne, dlaczego ciągle wracamy i analizujemy co poszło "nie tak". W filmie opowiadam co to może oznaczać i o dwóch najczęstszych schamatach, które nie pozwalają nam wyciszyć emocji.

środa, 18 grudzień 2019 21:49

COACH CZY PSYCHOLOG? WYWIAD

     Zdarzyło mi się mieć pacjentów, których odesłałam na coaching. Ale wiem, że osoby z zaburzeniami trafiają często do coachów, a powinni do trafić do psychologa/psychoterapeuty.

     Jak je odróżnić? Jak rozpoznawać sygnały? Jak o tym mówić?

DOWIEDZ SIĘ O NOWYCH WPISACH