Agnieszka Paprocka

Agnieszka Paprocka

"Życie jest jak jazda na rowerze, aby utrzymać równowagę musisz poruszać się do przodu".

TANDEM - psychologia do wykorzystania na co dzień

   Fiim przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych, którzy po zakończonym związku, nie potrafią poradzić sobie z emocjami. Dlaczego mimo upływu czasu nasze emocje są nadal silne, dlaczego ciągle wracamy i analizujemy co poszło "nie tak". W filmie opowiadam co to może oznaczać i o dwóch najczęstszych schamatach, które nie pozwalają nam wyciszyć emocji.

środa, 18 grudzień 2019 21:49

COACH CZY PSYCHOLOG? WYWIAD

     Zdarzyło mi się mieć pacjentów, których odesłałam na coaching. Ale wiem, że osoby z zaburzeniami trafiają często do coachów, a powinni do trafić do psychologa/psychoterapeuty.

     Jak je odróżnić? Jak rozpoznawać sygnały? Jak o tym mówić?

czwartek, 20 luty 2020 16:58

ZAMKNIĘTE DRZWI DO POKOJU NASTOLATKA ?!

   Niektórzy rodzice skarżą się, że drzwi do pokoju ich nastoletnich dzieci są ciągle zamknięte. Złości to ich i frustruje. Film kieruje do rodziców, którzy chcieliby poznać jaka jest tego przyczyna oraz usłyszeć co mówi młodzież, kiedy ich o to pytam.

     Film dedykuję Rodzicom (najczęściej mamom), które codziennie poświęcają swój wolny czas na naukę z dzieckiem. Kiedy należy przestać pomagać dziecku w nauce? Jak to zrobić? Jakie będę tego konsekwencje i emocje? O wszystkim opowiadam w filmie. Serdecznie zparaszam!

 

środa, 12 luty 2020 20:30

POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI ODC. 5

     Wiele osób bardzo narzeka na swój wygląd. Skupia się na tym co jest "brzydkie", co im się nie podoba, zupełnie pomijając swoje atuty. Szczególnie brak akceptacji dla wyglądu obserwuję u młodzieży. Z ogromnym sumtkiem słyszę jak dziewczyny mówią: "Jestem brzydka", "Nic mi się we mnie nie podoba".  Zauważyłam, że brak akcpetacji dla wyglądu jest skutkiem niskiego poczucia własnej wartości! Co zatem jest przyczyną? Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmu - jak pracujemy z nieakceptacją wyglądu.

 

wtorek, 10 marzec 2020 20:30

POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI ODC. 4

     Dzisiaj zapraszam do obejrzenia filmu o samoświadomości. Samoświadomość jest jednym z podstawowych obszarów poczucia własnej wartości. W filmie wyjaśnieniam zagadnienia dotyczące samoświadomości emocjonalnej oraz zadaję różne pytania, które mogą posłużyć do pracy własnej. Im bardziej jesteśmy siebie świadomi, tym poczucie własnej wartości jest wyższe.

 

czwartek, 19 grudzień 2019 21:35

POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI ODC. 2

   Kolejny film z tematyki dotyczącej poczucia własnej wartości. Tym razem odpowiadam na komentarze, które pojawiły się pod poprzednim filmem. Pytanie brzmiało: "Co musiałoby się zmienić, abyś miał wyższe poczucie własnej wartości?". Zapraszam do obejrzenia.

środa, 29 styczeń 2020 21:13

POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI ODC. 3

      Kolejny odcinek z tematyki poczucia własnej wartości, tym razem opowiadam o lęku. Im niższe poczucie własnej wartości tym więcej niepokoku, obaw, lęków. Jak sobie radzić z tymi emocjami? 

  Niektórzy bardzo stresują się przed pierwszym spotkaniem z psychologiem. Pod ogólną nazwą "stres" występuje taka emocja jak lęk. Oznacza ona, że obawiamy się lub czujemy niepokój przed czymś co może nas spotkać. Jednym ze sposobów radzenia sobie z lękiem jest edukacja. Jak wygląda pierwsze spotkanie, o co pytam, jak można się przygotować, czego można się spodziewać - na te pytania odpowadam w filmie. Serdecznie zapraszam do obejrzenia.

sobota, 28 grudzień 2019 15:00

JAK RADZIĆ SOBIE Z ATAKAMI PANIKI?

    Ataki paniki często występują w stresie i w nerwicach. Skąd się biorą? Jak sobie z nimi radzić? W filmie polecam też wartościową książkę dotyczącą tej tematyki.

DOWIEDZ SIĘ O NOWYCH WPISACH