JAK POŻEGNAĆ NERWICĘ LĘKOWĄ?

6 – miesięczny program, który wyposaży Cię w wiedzę i narzędzia, aby pożegnać nerwicę i jej objawy.

Czy kojarzysz te objawy?

Tak, to nerwica.

Tak, można z tego wyjść.

A kojarzysz takie sytuacje?

Urlop. Wreszcie. Chcesz wyjechać za granicę. Odpocząć, ale na samą myśl o wyjeździe zaczynasz się stresować. Nie wiesz czy dasz radę? "Ale czego Ty się boisz?" - pytają bliscy. I nawet, gdy odpowiadasz, wiesz, że to jest nieracjonalne. Boisz się, że będziesz się bać. Boisz się, że będzie Ci duszno, że nikt Ci nie pomoże, że może coś Ci się stanie i okaże się to coś poważnego.

A może szykuje się w rodzinie wesele? Bardzo Ci na nim zależy. Ale nie potrafisz się cieszyć. Jedyne co myślisz - jak to przetrwać? A może nie pójść? Czy na pewno dasz radę? Przymuszasz się. Chcesz tam być. Cały czas się kontrolujesz. Czy w porządku, czy już się zaczyna coś dziać. Uciekać czy jeszcze chwilę wytrzymać? Gdzie się schować, kiedy "to" się zacznie? Jaka męczarnia.

A może nerwica towarzyszy Ci na co dzień? Potrzebujesz wyjść z domu i już czujesz narastający niepokój. Lęk przed lękiem. Nie boisz się sytuacji, boisz się lęku, który może się pojawić. A jak dopadnie Cię atak paniki? W sklepie najgorzej. Czujesz odrealnienie, duszności, lekkie zawroty, łapiesz się półki, kręci Ci się w głowie. Potrzebujesz wyjść. Wychodzisz. Trochę lepiej. Coś strasznego.

A teraz zobacz te same sytuacje po pożegnaniu nerwicy.

Zbliża się urlop, a Ty jedyne o czym myślisz to relaks, słoneczko i pyszne jedzenie. Nie możesz się doczekać! Jest ekscytacja i lekki stres, ale... nie wybija Ci lęk, nie ma czarnych scenariuszy i myśli, obaw i niepokoju, że coś się stanie. Nie ma. Czujesz się NORMALNIE. Tak jak inni. Odczuwasz i przyjemne i nieprzyjemne emocje, ale one nie zaburzają Twojego funkcjonowania. Ekscytacja - to dominująca emocja przed urlopem 🙂

Szykuje się wesele, cieszysz się, bo para młoda jest Ci bliska. Jedyne o czym myślisz, to w co się ubrać i jaki prezent kupić. Nie ma w głowie czarnych myśli, w emocjach nie ma lęku. Nie czujesz potrzeby kontroli swojego samopoczucia. Po prostu jest dobrze. NORMALNIE. Cieszysz się, tańczysz, rozmawiasz, jesz. Żadnych objawów. Żadnej nerwicy.

Budzisz się rano, ogarniasz życie. Mycie zębów, śniadanie, ubranie się. Potrzebujesz zrobić zakupy, zakładasz kurtkę, wychodzisz. Wchodzisz do sklepu, kupujesz, wychodzisz, wracasz. Nic się nie dzieje. Bo dlaczego miałoby się dziać? Nerwicy już nie ma. Może przez chwile pomyślisz: "O nic się nie dzieje" i wracasz do NORMALNEGO funkcjonowania. Żadnych lęków, objawów somatycznych. Normalne życie.

W jakim miejscu jesteś?

Jesteś już po pracy z kilkoma psychologami lub terapeutami, a może pracowałeś z jednym ponad rok, ale nie czujesz, by zmieniło się za dużo? Może jesteś już po konsultacjach z psychiatrą i masz przepisane leki – bierzesz i dzięki nim jest lepiej (ale wiesz, że bez nich nie dałbyś rady)? Może masz receptę, ale jeszcze się wstrzymujesz, mając nadzieję, że dasz radę sam?

A może dopiero odkryłeś, że objawy, których doświadczasz to coś więcej niż zwykły stres? Nie korzystałeś jeszcze z żadnej formy pomocy.

A może szukasz cały czas, jak z tego wyjść, próbując coraz to nowszych metod – ćwiczysz jogę, oddechy, nerw błędny, technikę EFT, ale lęki i tak wracają? Sam nie wiesz, jak masz sobie pomóc, czujesz bezsilność i brak nadziei na powrót do normalnego życia?

JEŚLI NIE RUSZYSZ SWOICH EMOCJI I MYŚLI TO NERWICA NIE ZNIKNIE! 

Przygotowując program zależało mi, aby osoba, która weźmie w nim udział zyskała sprawczość. By działała świadomie na nerwicę, a nie nerwica na nią. By rozumiała co się z Tobą dzieje, dlaczego i co potrzebuje zrobić, aby było lepiej. Dzięku temu człowiek przestaje być nieświadomy i bezbronny.

!!

Podczas tego programu najpierw poznasz schemat działania nerwicy i sposób w jaki obserwować swój lęk. Dostaniesz narzędzia, dzięki którym poznasz swoje emocje (wszystkie zaburzenia natury psychicznej są związane z blokowanymi emocjami) i potrzeby. Zajmiemy się również Twoimi myślami, aby zmienić je na bardziej akceptujące i wyrozumiałe, by obniżyć poziom lęku, kluczowy do wycofania objawów.

MODUŁY:

MIESIĄC 1 - JAK RADZIĆ SOBIE Z OBJAWAMI?

Z punktu wiedzenia osoby, która doświadcza nerwicy, objawy są najtrudniejsze. W tym module dowiesz się, jak pracować z objawami, z poziomu głowy i emocji, aby wspierać proces wychodzenia z nerwicy.

MIESIĄC 2 - EDUKACJA EMOCJONALNA

Nazywanie i rozpoznawanie emocji jest kluczowe, aby nie blokować ich w ciele. Nerwica pojawia się, kiedy niewyrażonych emocji jest za dużo. Aby były lżejsze i przepływały przez organizm potrzebujemy umieć je nazwać i zaakceptować, wtedy nie kumulują się w organizmie

MIESIĄC 3 - POTRZEBY

Za nieprzyjemnymi emocjami stoją nasze niezaspokojone potrzeby. Potrzebujemy nauczyć się je rozpoznawać i zaspokajać. To również służy temu, by nie blokować i nie kumulować emocji. Pogłębiamy temat z poprzedniego miesiąca.

MIESIĄC 4 - NAUKA AKCEPTACJI I WYROZUMIAŁOŚCI

Zmiana naszych myśli na bardziej wyrozumiałe i akceptujące pozwala obniżać poziom lęku. Pozwala również radzić sobie z nagromadzeniem emocji takich, jak: wstyd, żal, poczucie winy.  Wyrozumiałość dla siebie pozwala obniżyć poprzeczkę, poziom napięcia i stresu.

MIESIĄC 5 - BLOKADY

Ten moduł blok poświęcony jest na rozpoznanie blokad emocjonalnych i blokujących nas przekonań. Pracujemy na poziomie emocji i na poziomie głowy, aby uwolnić to, co trzyma nas w miejscu.

MIESIĄC 6 - MÓJ GENIUSZ

Moduł poświęcony Twoim zasobom i mocnym stronom. Tutaj pracujemy z przyjemnymi emocjami. Ich pielęgnowanie pozwala wywołać przyjemne odczucia, co pozwoli Ci lepiej się poczuć.

Zerknij z czego składa się program.

Spotkania odbywają się trzy razy w miesiącu.

Każde spotkanie ma inną formę*. 

W każdym miesiącu:

1x przestrzeń

1x warsztaty

1x mini sesje 

*W zależności od liczby osób dostosowuję formę i czas do uczestników, więc może ona ulec zmianie.

Przestrzeń – to spotkania integracyjne z elementami poszerzania świadomości. Moim zamysłem było stworzenie przestrzeni dla osób z nerwicą, wymiany doświadczenia, skutecznych metod, wzajemnego zrozumienia i wsparcia, a przede wszystkim normalizowania zaburzenia lękowego. 

Warsztaty – to spotkania narzędziowe. Będę tłumaczyć i wyposażać Was w narzędzia, które pomogą zrozumieć siebie i nerwicę. Warsztaty będą z obszaru edukacji emocjonalnej, nazywania własnych potrzeb, akceptacji i wyrozumiałości dla siebie. Pracujemy warsztatowo w grupie, a po spotkaniu dostajecie prace domową, aby pogłębić proces.

Mini sesje – to spotkania grupowe poświęcone Twojej aktualnej sytuacji. Po warsztatach i pracy domowej, omawiamy to co się u Ciebie dzieje, to co sprawia trudność, to co poszło dobrze, aby wyciągnąć wnioski i otrzymać wskazówki do dalszej pracy. 

 

Lepszy progres od perfekcji. 

Lepsze codzienne małe kroki, niż pojedyncze wielkie zrywy. 

WAŻNE INFORMACJE

Co będzie Ci potrzebne?

ZOOM 💻

Na tej platformie odbywają się wszystkie spotkania.

DISCORD 🗂 

Na tej platformie umieszczam dodatkowe materiały. Służy ona również do bieżącej komunikacji.

ZESZYT 📔

Lub notatnik (do pracy z nerwicą) – w programie będzie dużo ćwiczeń. Dobrze mieć wszystko w jednym miejscu.

📌

Wszystkie aplikacje są darmowe. Programy są intuicyjne. Obniżam od razu lęk – wytłumaczę co i jak działa.

Poznaj SZCZEGÓŁY

STARTUJEMY: 14 MAJA 2024

ZAPLANOWANE DATY SPOTKAŃ:

MAJ

14 maja 2024, wtorek, godz. 18.00 (przestrzeń)

21 maja 2024, wtorek, godz. 18.00 (warsztaty)

28 maja 2024, wtorek, godz. 18.00 (mini sesje)

CZERWIEC

4 czerwca 2024, wtorek, godz. 18.00 (przestrzeń)

11 czerwca 2024, środa, godz. 18.00 (warsztaty)

19 czerwca 2024, wtorek, godz. 10.00 (mini sesje)

LIPIEC

2 lipca 2024, wtorek, godz. 18.00 (przestrzeń)

9 lipca 2024, wtorek, godz. 18.00 (warsztaty)

16 lipca, wtorek, godz. 18.00 (mini sesje)

SIERPIEŃ

6 sierpnia 2024, wtorek, godz. 18.00 (przestrzeń)

13 sierpnia 2024, wtorek, godz. 18.00 (warsztaty)

20 sierpnia 2024, środa, godz. 10.00 (mini sesje)

WRZESIEŃ

3 września 2024, wtorek, godz. 18.00 (przestrzeń)

10 września 2024, wtorek, godz. 18.00 (warsztaty)

17 września 2024, wtorek, godz. 18.00 (mini sesje)

PAŹDZIERNIK

1 października 2024, wtorek, godz. 18.00 (przestrzeń)

8 października 2024, wtorek, godz. 18.00 (warsztaty)

15 października 2024, środa, godz. 10.00 (mini sesje)

CZAS TRWANIA: Czas  trwania jest uzależniony od liczby osób. Ale trzeba przeznaczyć ok. 2h na każde spotkanie.

Poznaj szczegóły finansowe

CENA PROGRAMU: 8700 zł

Uczestnictwo w programie poprzedza indywidualna konsultacja. Cena konsultacji to 500 zł. Jeżeli po niej zdecydujesz się na program, odliczana jest ona od pełnej kwoty.

Konsultacje udzielane są w okresie od 22 kwietnia do 8 maja 2024. Kalendarz jest udostępniony poniżej.

Jest możliwość rozłożenia ceny programu na raty: IV raty po 2050 zł. Przy płatności z góry za cały program otrzymasz dodatkowe indywidualne spotkanie w połowie programu.

Umów się na konsultację.